top of page

Lasy nad Górną Liswartą


Lasy nad Górną Liswartą to malowniczy park krajobrazowy położony w województwie śląskim. Obszar ten został uznany za park krajobrazowy w 2009 roku ze względu na swoją wyjątkową wartość przyrodniczą i krajobrazową.

Lasy nad Górną Liswartą to obszar o powierzchni 6,5 tys. ha, który rozciąga się na północny wschód od Gliwic. W skład parku wchodzi pięć kompleksów leśnych, w tym m.in. Las Łabędzki, Las Pławniowicki oraz Las Dębowiec. Charakterystyczną cechą parku jest fakt, że na jego obszarze znajduje się wiele stawów, zbiorników wodnych i torfowisk, co sprzyja różnorodności i bogactwu flory i fauny.


W parku krajobrazowym Lasy nad Górną Liswartą znajduje się wiele ciekawych szlaków turystycznych, które prowadzą przez piękne tereny leśne oraz okoliczne wsie. Szlaki te są dostępne zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów. W parku można również spotkać dziki, jelenie, sarny, lisy, borsuki i wiele innych zwierząt, co stanowi niewątpliwą atrakcję dla miłośników przyrody.


Park krajobrazowy Lasy nad Górną Liswartą to doskonałe miejsce dla osób, które chcą odpocząć od miejskiego zgiełku i zanurzyć się w pięknej przyrodzie. Obszar ten oferuje nie tylko malownicze krajobrazy i ciekawe szlaki turystyczne, ale również wiele innych atrakcji, takich jak np. wspaniałe możliwości wędkarskie czy bogactwo grzybów i jagód. Dla osób szukających ciszy i spokoju, Lasy nad Górną Liswartą są miejscem idealnym, a dla miłośników aktywnego wypoczynku - prawdziwą oazą zieleni i relaksu.24 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page