top of page

Sesja portretowa Komunia Święta

Zaktualizowano: 9 maj 2023

Witajcie! Dziś chciałabym podzielić się z Wami pięknym doświadczeniem, jakim było fotografowanie sesji portretowej z okazji Komunii Świętej młodego chłopca. Komunia Święta jest wyjątkowym momentem w życiu każdego dziecka i jego rodziny, a jako fotograf miałam przyjemność uwiecznić te niezapomniane chwile. Zapraszam Was na wspólną podróż przez tę emocjonującą sesję i odkrycie piękna, które tkwi w każdym szczególe.


Wybór lokacji: Pierwszym krokiem w przygotowaniach do sesji portretowej było wybranie odpowiedniej lokacji. Chcieliśmy, aby miejsce oddawało duchowość i uroczystość Komunii Świętej, jednocześnie podkreślając osobowość chłopca. Wybór padł na urokliwy kościół lub malownicze otoczenie przyrody. Ważne jest, aby wybrana lokalizacja była zgodna z oczekiwaniami rodziny i tworzyła idealne tło dla portretów.


Stylizacja i garderoba: Kolejnym krokiem było przygotowanie odpowiedniej stylizacji i garderoby dla chłopca. Zazwyczaj Komunia Święta wiąże się z eleganckimi strojami i dodatkami, które podkreślają uroczystość i powagę tego dnia. Często wybiera się garnitur, białą koszulę, krawat lub muszkę. Wszystko to było dopasowane do indywidualnych preferencji rodziny i stylu chłopca.


Naturalność i autentyczność: Podczas sesji portretowej staram się uchwycić naturalność i autentyczność każdej osoby, zwłaszcza w przypadku dziecka. Ważne jest, aby pozwolić chłopcu być sobą i wyrazić swoje emocje. Poprzez luźną atmosferę i zabawę, tworzymy warunki, w których dziecko czuje się swobodnie i może być sobą. To właśnie w tych spontanicznych momentach pojawia się magia i powstają najpiękniejsze fotografie.


Uchwyć emocje: Komunia Święta to wyjątkowy moment pełen emocji dla całej rodziny. Chłopiec i jego bliscy przeżywają to niezwykłe wydarzenie z radością, wzruszeniem i duchowym przeżyciem. Jako fotograf staram się uchwycić te emocje, wyrażone w spojrzeniach, uśmiechach czy gestach. Te fotografie stanowią pamiątkę na całe życie i przypominają o tym pięknym dniu.8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page